Úvodná stránka > Dentálna hygiena > Bielenie zubov prírodne

Bielenie zubov prírodne

piatok 5. september 2014, napísal(a) admin

Asi každý z nás chce mať na perách úsmev, ktorý žiary na niekoľko metrov. Nie však všetci si to môžeme dovoliť, pretože nech sa o zuby staráme akokoľvek často, výsledný efekt bielosti sa stále nedostavuje. Chceme teda, aby sme mali zdravé a krásne zuby, ale nevieme ako presne na to. Poznáme niekoľko spôsobov chemického bielenia, ktoré si často dávajú robiť celebrity, ale pravdepodobne hľadáme metódu, pri ktorej sa môžeme vyhnúť takémuto druhu bielenia. Napriek tomu sa bielenie nevyhlo úspechu v posledných rokoch. Je to hlavne preto, že po oslňujúcom úsmeve túži každý. Avšak málo kto z nás vie, že sa k bielym zubom dá prísť aj inou cestou ako len pomocou zubného špecialistu.

Prioritou napriek tomu naďalej ostáva ostražitá starostlivosť o zuby a celú ústnu dutinu spojená s videním zubára. Veď práve ústa sú prvým miestom, kde sa prejavia baktérie a rozvíjajú prvé zápaly v organizme. V prvom rade je dôležité, že každý človek môže mať inak prirodzene zub zafarbený. Niekoho zuby sú jednoducho tmavšie ako tie iného. Ďalším faktorom ovplyvňujúcim zafarbenie zubov je strava a nápoje. Jedlo a pitie, ktoré obsahuje veľa farbív bude teda vplývať aj na farbu zubov krátko po konzumácii. Ďalej rozhoduje nebezpečný návyk – fajčenie, ktoré takisto znižuje belosť zubov. Okrem toho, že pôjdeme k zubárovi a objednáme sa na bielenie zubov, môžeme nájsť riešenie aj niekde inde. A to v samej prírode. Bylinky výrazne ovplyvňujú belosť zubov a to si môžeme všimnúť aj tak, že výrobcovia zubných pást často používajú liečivé rastliny v svojich produktoch. Veľmi vhodným riešením je mäta pieporná, ktorá pôsobí antibakteriálne. Ďalej v prírode alebo skôr možno obchode nájdeme citrón, ktorý dokáže odstraňovať škvrny od prírodných pigmentov.

Je teda isté, že na to, aby sme mali biele zuby niekedy nestačí si ich len poriadne umyť, ale v mnohých prípadoch treba ešte tomu dopomôcť. Toto však nemusí riešiť za nás zubár a chemické prostriedky, keďže si svoje riešenie dokážeme nájsť tak blízko seba. Citrón v kombinácii s mätou poskytuje a zaručuje skvelú ochranu úst.

.