Úvodná stránka > Zdravý životný štýl > Posilnenie imunity

Posilnenie imunity

utorok 9. september 2014, napísal(a) admin

Imunitný systém rozpoznáva škodlivé organizmy a chráni nás pred nimi. Nikto z nás nemá čas na to, ležať v posteli a potiť sa. Ovplyvňujú to najmä genetické faktory, podmienky počas tehotenstva a po narodení alebo aj životný štýl. Poruchy imunity môžu veľmi komplikovať život. Existuje však mnoho spôsobov ako zlepšiť svoj imunitný systém. Čo môžete urobiť pre seba a svoju imunitu je, že začnete žiť zdravo. Tým, že budete konzumovať zdravé potraviny a taktiež dodáte telu pohyb, pomôžete nielen imunite, ale celému vášmu telu. Existuje veľa prípravkov na zvýšenie imunity, no sú to lieky a tie netreba brať na ľahkú váhu. Jednoduchší a spoľahlivejší spôsob je, ak budete konzumovať výrobky, ktoré prirodzene bez chémie zvýšia obranyschopnosť, najmä v zimných mesiacoch, keď chrípka panuje na každom rohu.

Dôležité je jesť pestrofarebnú stravu. Zelené, žlté, červené a fialové potraviny obsahujú veľké množstvo antioxidantov, ktoré sú výborné na posilnenie imunity. Ďalej sú vhodné orechy, ktoré okrem antioxidantov obsahujú zinok a tak pomáhajú posilniť organizmus pred chronickými chorobami. Čokoláda. Nikto jej nevie odolať a dobrá správa je, že aj tá dokáže pri posilnení imunity pomôcť. Musíte však dbať na to, akú čokoládu vyberiete. Kakao zvyšuje dobrý cholesterol a znižuje riziko cievnych ochorení. Taktiež aj cesnak, po ktorom nie každý siahne, najmä, ak chce voňať svojej polovičke , no podporuje rast bielych krviniek a teda posilňuje obranyschopnosť. Treba sa len vedieť vynájsť a pridávať ho do rôznych dresingov a šalátov. Veľmi účinným je aj jogurt, ktorý obsahuje dobré baktérie, ktoré sú pre organizmus nevyhnutné a je aj overené, že nachladnutie v zárodku môže zastaviť práve jogurt. Pre maškrtníkov je výborná aj škorica, ktorá dokáže zabíjať ecoli a iné mikróby, pre nás nebezpečné.

Netreba však zabúdať aj na prevenciu inak ako jedlom. Nezabudnite si často umývať ruky, aby ste predišli možnému prenášaniu baktérií. Dbajte na to, aby ste pravidelne vetrali v miestnosti kde sa dlho nachádzate. Taktiež si doprajte dostatok spánku a nenamáhajte sa dlho do noci. Snažte sa o to, aby bola vaša strava pestrá a aby ste si ju vždy pripravili tak aby bola zdravá a chutná. Takto môžete predísť ochoreniam a aj v zimných mesiacoch kedy ľudia kýchajú na všetky strany, budete prekvitať zdravým.