Úvodná stránka > Zdravý životný štýl > Zdravý životný štýl

Zdravý životný štýl

sobota 24. máj 2014, napísal(a) admin

V poslednej dobe všade počúvame o zdravom životnom štýle. Je známe, že za zdravého človeka sa považuje ten, čo nefajčí, nepije alkohol ani nepožíva iné drogy a takisto v jeho týždennom pláne nesmie chýbať ani pohyb. Toto všetko vyzerá takto napísané veľmi prosto, avšak v reálnom živote je to oveľa ťažšie, a na to asi aj každý, kto to skúšal už aj prišiel.

Problém celej veci je v tom, že každý si myslí, že výsledky zdravého životného štýlu prídu okamžite. Ľudia si myslia, že keď začnú jesť namiesto bravčového mäsa kuracie a namiesto chleba z bielej múky celozrnný chlieb, že automaticky začnú chudnúť. To nie je bohužiaľ tak. Cesta k skutočnému zdravému štýlu je oveľa náročnejšia. Výsledok sa vám nepreukáže okamžite, a preto musíte zostať trpezlivý. Začnite si postupne pridávať ovocie, jogurty a cereálie do vašich raňajok a uvidíte, že po istom čase sa to pre vás stane príjemným zvykom.

Ďalším faktorom, ktorým výrazne ovplyvňuje naše zdravie a celkovú kondíciu je pohyb v našom voľnom čase. Mnohí si ho nahrádzajú spánkom alebo namiesto športovania využijú svoj čas pred televíziou. S pohybom sa zvyšuje vaše celkové naladenie a budete aj sebavedomejší a dokážete podávať lepšie výkony. Ak sa budete pravidelne hýbať je isté, že po čase sa vaša kondička podstatne zvýši a už vám ani nebude robiť problém vybehnúť na piate poschodie, keď máte pokazený výťah. Pointou je, aby ste namiesto sedenia doma vyšli von a vykonávali nejakú fyzickú aktivitu. Možností na to existuje tak veľa.

V neposlednom rade musíte uprednostňovať vo vašom jedálničku zdravé veci. Zaraďte doň ovocie a zeleninu. Veľa ovocia a zeleniny! Zredukujte množstvo mliečnych a všeobecne tučných smotanových výrobkov. Takisto aj ryby poskytujú veľa vitamínov prospešných pre naše telo, tak neváhajte, a povymieňajte steak za poriadny plátok lososa.

Samozrejme, že všetky zmeny musíte robiť prirodzene, pretože iba tak vás bude váš zdravý životný štýl robiť naozaj šťastným. Na druhej strane si môžete z času na čas dopriať aj niečo menej zdravé, akurát si dávajte pozor, aby to nebolo priveľmi často.